Proč již nejsou s mobilními telefony dodávány nabíječky

Zatímco ještě před několika lety se pokládalo za samozřejmost, že když si koupíte nový mobilní telefon, bude součástí balení i nabíječka, dnes tomu tak již není. V současné době za mnohem větší peníze skutečně dostanete pouze telefon samotný.

 

To samozřejmě vede k nelibosti mnoha zákazníků, avšak ta prozatím není dost velká na to, aby toto rozhodnutí výrobců a prodejců zvrátila. Je to také částečně proto, že jsme se v podstatě stali na mobilech závislými do té míry, že mnozí z nás již bez svého telefonu prakticky nemohou být. A toho jejich výrobci a prodejci využívají.

 

hry spotřebovávají mnoho baterie

 

Zde se můžeme ptát po důvodu takového rozhodnutí, a pravdou je, že jich je několik. Tím hlavním jsou samozřejmě peníze. Přeci jen, pokud bude nabíječka prodávána zvlášť, utrží mnohem více peněz, než kdyby byla přibalena k telefonu samotnému.

 

Tato praktika byla umožněna vynálezem univerzálních nabíječek, tedy takových, které fungují pro více modelů. Je to samozřejmě možné proto, že dnes již mají telefony jedné značky praktiky všechny stejné otvory pro nabíječku.

 

mobil s univerzální nabíječkou

 

Jistě, je to prezentováno jako výhoda – nyní můžete s jednou nabíječkou nabít více telefonů. A když kupujete nový, nebudete potřebovat také ji, čímž se sníží cena. Skutečnost však bývá poněkud jiná.

 

Je totiž faktem, že i přesto, že se nyní mobil prodává úplně samotný bez jakéhokoliv příslušenství, jeho cena stále stoupá. A to platí i pro nabíječky. Ty navíc mnohdy nebývají tak odolné a díky spojení přes USB kabel namísto pevného spojení kabelu s trafem jsou i mnohem křehčí a snáze se rozbijí. To samozřejmě znamená, že si musíme koupit novou.

 

Můžeme tedy jasně vidět, že se jednalo o krok výhodný výhradně pro společnosti, které je vyrábí. Pro běžného člověka to již tak výhodné není. Bohužel, lidé mají v současné době v oblibě univerzálnost, takže se jedná o trend, který je povětšinou, byť ne zrovna nadšeně, přijímán. A dokud tomu tak bude, nic se na něm nezmění.