Za oknem je vše růžovější

Mobil je společníkem většiny dnešních malých dětí, které by si místo trávení času u obrazovek mobilu měly chodit hrát ven na hřiště, do přírody, zkrátka kamkoliv. Mobilní zařízení se dále a dále vyvíjejí, doba se posouvá kupředu. Jen bychom si občas měli klást otázku, zda dobu posouváme tím správným směrem. Stavění hradů v lese z větviček a šišek si dnešní děti jen zřídka zažijí. Měli bychom naše ratolesti držet od obrazovek co nejdále a ukázat jim, jak život dokáže být krásný i bez veškerých mobilních aplikací, od kterých je jen stěží odtrhneme. Na mobilu sice najdeme mnoho zábavy, ale také v nich na nás může čekat mnoho nebezpečí, která si sotva uvědomujeme.

mobil

Internet je sám o sobě nebezpečné místo, o sociálních sítích ani nemluvě. Většina dospívajících si zakládá účty na sociálních sítích z mnoha důvodů, jimiž může být například komunikace s přáteli, sdílení nových příspěvků o zajímavých místech, která navštívili nebo jen nuda. Tyto účty mají založené i lidé, kteří by se od toho měli držet dál. Někteří mají nutkání obtěžovat dospívající nevhodnými zprávami, hovory, obtěžovat je, co se dá. Někdy to může přerůst až v kyberšikanu a kdo ví, co víc. Nikdy nevíme, co nám může hrozit, když si přidáme do přátel sympatickou osobu v našem věku. Nikdy nevíme, kdo sedí za obrazovkou z druhé strany konverzace, která se zdá příjemná.

internet

Měli bychom na sebe být opatrní, ať už jdeme jen do parku či do obchodu, když se pohybujeme právě na sociálních sítích, kam zadáváme své osobní údaje, které by se neměly dostat do špatných rukou. Někoho si najít je v dnešní době jednodušší, než se zdá. Vaši adresu zadáte kamkoliv bez rozmýšlení, aniž byste věděli, kdo se k ní může dostat a jak je využita. Zkusme změnit dobu a netrávit většinu našich životů doma u obrazovek, venku je život krásnější, než si myslíme. Jen tu krásu musíme chtít objevit a vědět, jak si jí správně užít.