Dolní Nitra vás zve na letní dovolenou se sluncem nad hlavou

Přemýšlíte o dovolené na Slovensku, v prosluněné oblasti Podunajské nížiny a v okolí města Nitra? Se zajištěným ubytováním v Dolní Nitře https://www.travelguide.sk/cze/dolna-nitra/ubytovani/turisticke-regiony/, což je atraktivní lokalita zejména pro letní dovolenou za příjemného slunečného počasí, je to dobrá volba.

Slovensko z výšky

Město Nitra

Severozápadní část města, kterou tvoří historické jádro v okolí Nitrianského hradu, je velmi atraktivní zejména na volnočasové aktivity, jako jsou procházky, projížďky na kole, korzování s dětským kočárkem anebo pobyt s malými dětmi v rámci spřátelených rodin. Nabízí se k tomu upravený městský park podél pravého břehu řeky Nitry, kde naleznete Žabí fontánu, fotbalový stadion, Nitra arénu – hokejový stadion, dětské hřiště, dřevěné bludiště, Mini ZOO, Starý Biskupský hostinec, kavárnu Lavanda Caffé, a rozsáhlou vodní plochu rybníka.

Letní koupaliště – součástí městského parku je i rozsáhlý areál letního koupaliště, velmi oblíbený rekreační prostor pro děti i pro dospělé, kde jsou k dispozici celkem čtyři velké bazény, citlivě posazené do prostředí vzrostlých stromů, které tu vytváří příjemné mikroklima. Letní koupaliště tu je v provozu mnoho desítek let a při pohledu z výšky z ochozu Nitrianského hradu vám bude připadat, že se tu nic podstatného v jeho koncepci nezměnilo za dobu více než čtyřiceti let.

zámek Betliar

Slnečné jazerá Senec

Za návštěvu v západním Slovensku stojí i Slnečné jazerá ve městě Senec, je to v letním období velmi oblíbená rekreační lokalita, vhodná na koupání a vodní sporty. Jezera nejsou přírodního původu, vznikla zatopením štěrkových lomů, které dodávaly v polovině 19. století stavební materiál pro výstavbu železnice z Bratislavy do Galanty.

vysílač na Kamzíku Bratislava

Velký Meder

Severozápadní okraj města Velký Meder ukrývá v parkové zóně rozsáhlý areál termálních koupališť, která jsou tu v provozu po celý rok. Máte tu jedinečnou příležitost užít si vodu z termálních pramenů, a té se nevyrovná žádná chlorovaná tekutina v umělých bazénech. Velký Meder se nachází nedaleko Bratislavy a pouhých 25 kilometrů od maďarského města Györ, takže tu máte více možností k dalším výletům.