Neapol vidět a zemřít

Snad v žádném evropském městě nenajdeme tolik kontrastů, jako v hlavním městě Kampanie – Neapoli. Je v této zemi třetím největším a jeho název je odvozen z řeckého nea polis. V překladu nové město. Vždycky se tvrdilo, že Neapol vidět a zemřít. A protože vlastní zkušenost je ta nejlepší, určitě na konci léta do Neapole vyrazte. Počasí je tu i začátkem září příjemné a vzhledem k množství památek, které si budete chtít v okolí města prohlédnout, budete vděční, že vysoké teploty už pominuly. V roce 1995 byla Neapol zapsána na seznam Světového dědictví UNESCO a pro mnohé je i nejkrásnějším městem celé Itálie. Historie tohoto místa sahá až do doby kamenné. První osadníci se tu usadili už 2 tisíce let př.n.l.

Letecky do Neapole

V září a říjnu je v Neapoli pro milovníky filmového umění pořádán Neapolský festival. Na který se sjíždějí turisté z celého světa. A během svého pobytu se snaží navštívit i co nejvíce památek. V blízkém okolí to jsou historické Pompeje, ostrovy Capri, pobřeží Amalfitana či sopka Vesuv. Přímo v centru města stojí za návštěvu Národní archeologické muzeum. Které patří mezi nejzajímavější muzea na celém světě. Sbírky obsahují poklady králů a jejich paláců celého města a k prohlídce jsou vystaveny i mnohé vykopávky z Pompejí. Což přivítají všichni, které zajímají dějiny tohoto světa.

Historická památka

Na historické mapě lze rovněž najít místo s titulem stavby největší důležitosti – Neapolský dóm. Jehož první katedrála byla zrealizována už ve čtvrtém století, za vlády Anjouovců. Uprostřed kaple je ukryta bronzová socha sv. Januária a na padesát soch jeho spolupatronů. V Neapolském zálivu za prohlídku stojí Castelll Dell´ovo. Normanská pevnost, ve které je zazděno vejce se zajímavou legendou. Pokud by bylo zničeno, bude zničena i celá Neapol. Castel Nuovo vévodí Piazza del Municipio. Vystavěn ve třináctém století za vlády Karla 1. V 16. století byl nad jeho vrcholem vystavěn Vítězný oblouk – významné sochařské dílo. Městské muzeum, které je umístěno v jeho komplexu, nabízí k prohlídce mnohých historických artefaktů tohoto mimořádného města.