Proč byste měli navštěvovat dentální hygienu

K zubnímu lékaři jsme se naučili chodit dvakrát do roka, protože je to považováno za prevenci a dvakrát za rok nám preventivní prohlídku hradí i naše příslušná zdravotní pojišťovna. Ne všichni lidé ale k zubaře pravidelně navštěvují, ale ten, kdo má se svým chrupem problémy, raději přijde dříve, než později. A když už vás zub bolí, je mnohdy pozdě na záchranu a zlobivý zoubek musí pryč a pak teprve nastává ten správný „problém“ – při hojení anebo také při výplni mezery. I kdybyste si nechali „nastřelit“ novou nástavbu, už to prostě nebude váš zub, i když se tak bude tvářit. Budete mu muset věnovat mnohem větší péči, než svým „pravým dosavadním zubům“. Nehledě na to, že něco také bude stát a to je dnes nemalá částka.

dentální hygiena

Také ten, kdo se o svůj chrup nestará dostatečně, může díky rozšiřujícímu se zubnímu kameni o zuby dokonce přijít, to když si zapříčiní paradentózu.

A od těchto problémů vám dokáže odpomoci dentální hygiena.

Najděte si nejbližší dentální hygienistku anebo se poptejte známých, koho vám doporučí. Výtečné reference má dentální hygiena Liberec. Zajisté začnete poznávat, když se budete nově poptávat, že je čím dál tím více lidí, kteří nešidí péči o své zuby a kromě zubního lékaře navštěvují pravidelně i dentální hygienu.

zuby paradentóza

Na první návštěvě možná budete překvapeni, když se vám bude odbornice věnovat na plný úvazek! Takhle s vámi zubař nejspíše nemluví. Hygienistka vám totiž vysvětlí a hlavně osvětlí, co dokáže provést ve vašich ústech neléčený zánět a neodstraněný zubní kámen. Možná poprvé v životě se podíváte do vnitřku vašich úst a upozorňujeme vás, že to není mnohdy pěkný pohled!

Obzvláště, pokud máte rádi kafíčko, čajíček a červené vínečko! Uvidíte zubní kámen a tmavé skvrny na vašich zubech. A to vše vám na dentální hygieně bezbolestně odstraní, vysvětlí, jak máte dále postupovat, doporučí zubní kartáček. Já jsem například poprvé v životě slyšela, že existuje „sólo kartáček“, ale od té doby už ho ke svému obvyklému zubnímu kartáčku také používám.