Jak vybavit obývací pokoj a co je v něm to nejdůležitější?

Obývací pokoj chceme mít všichni dokonale vyšperkovaný. Jde o vizitku naší domácnosti, protože jde obvykle o místnost, kde odpočíváme a vítáme návštěvy.

Jak vybavit obývací pokoj a co je v něm to nejdůležitější?

Obývací pokoj je podstatnou součástí každé domácnosti, v něm odpočíváme i vítáme návštěvy, mělo by to být místo, kde se skvěle relaxuje, zároveň ale musí být vybavený účelně a stylově. Víte, který prvek je v obývacím pokoji ten vůbec nejdůležitější? Je to samozřejmě kvalitní sedací souprava nebo gauč. Vybírejte z rozmyslem a nezapomeňte ani na to, co se vám líbí.

pexels-photo-1248582

Vybíráme sedací soupravu

Sedací souprava zaujme každého na první pohled, musí být tedy vhodně zvolená, barevně sladěná a velká tak, aby se na ni vešla celá rodina, která zde bude odpočívat po náročném dni. Zaměřte se na kvalitu materiálu, funkčnost i praktičnost a nezapomeňte si pořádně přeměřit svůj obývací prostor. Kolem sedací soupravy by se mělo dát dobře projít, měla by být otočená čelem ke dveřím a samozřejmě by z ní měl být dobrý výhled na televizi. Chybět nesmí ani konferenční stolek, takže nějaké to místo nechte také pro něj.

Je praktické volit rozkládací sedačku, protože nikdy nevíte, kdy u sebe budete chtít nechat přespat návštěvu, v menších bytech také často slouží obývací pokoj i jako ložnice a sedačka jako postel. Pokud máte domácí mazlíčky, myslete i na to, že mohou pouštět chlupy a je tak dobré mít sedačku z materiálu, který se snadno čistí, to platí i v případě, že doma máte děti.

Abyste se cítili příjemně

Návrhy obývacích pokojů https://bydesign.cz/cat/obyvaky si můžete prohlédnout i na internetu, pokud si nevíte rady, oslovte klidně profesionály. V žádném obývacím pokoji pak nesmí chybět kromě sedací soupravy či konferenčního stolku také ostatní nábytek. Skříně či komody se snažte barevně sladit, myslete i na praktickou stránku věci, protože úložné prostory potřebujeme všichni. Pokud bojujete s volným místem, využijte možnosti nechat si nábytek vyrobit na míru.

pexels-photo-3797991

Všechno pak dotváří dekorace, obrázky nebo rodinné fotografie. Zbytečné lapače prachu nemáme rádi asi nikdo, jenže prázdné stěny či prostory také nepůsobí moc útulně. Několik svíček či oblíbených předmětů tak určitě vyberte a dejte je tak, aby vám to vyhovovalo. Prázdná místa se určitě najdou a ty je potřeba vyplnit. Myslete i na kvalitní osvětlení, které se může stát také velmi zajímavým prvkem v interiéru. Pokud rádi tvoříte nebo máte děti, zkuste si něco vyrobit sami. Váš vlastní výtvor se bude v prostoru vyjímat nejlépe.

Doma se všichni musíme cítit příjemně, přitom stačí mnohdy málo a můžete každý detail dotáhnout k dokonalosti. Nechte se různě inspirovat nebo klidně experimentujte. Hlavní je, aby se to líbilo vám a vaší rodině.