Jak nezkrachovat hned na začátku podnikání

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2355805-v-cesku-se-rozhorel-boj-mezi-taxikari-levne-konkurenci-v-nekolika-mestech-vzplaly margin-left:0cm“>Promyslete si tedy pořádně, v které oblasti chcete podnikat. Musí to být něco, co máte nestudované a o čem toho hodně víte, aby vás později nezaskočili jisté věci, které se mohou vyskytnout v souvislosti s oborem, v kterém podnikáte.

Na začátek si velmi dobře zmapujte konkurenci. A to nejen ve vašem městě, ale nejlépe celorepublikově. To záleží na tom, jaký druh služeb budete chtít poskytovat. Jestli to budou služby osobní nebo jestli budou nabízeny i například přes e-shopy. To musíte vzít v potaz. Musíte vždy přinést něco navíc než vaše nejbližší konkurence. Vaše konkurence má za poslední roky již zřejmě vybudovanou klientelu, a jestliže chcete uspět a přesvědčit je, že právě vy můžete nabídnout něco navíc.

podnikatelka

Stanovte si také rozpočet a finanční plán. Podnikání bude ze začátku chtít nějaké investice peněz z vaší strany, ovšem pamatujte si, že si musíte nechat i nějakou rezervu pro to, kdyby vám podnikání nevyšlo. Počítejte také s tím, že možná si budete muset vzít ze začátku půjčku na to, abyste své podnikání rozjeli. Nebyli byste výjimka. Většina podnikatelů tak začíná.

Nezanedbejte také reklamu. Pokud na to máte prostor, můžete si pomoci reklamní agenturou, která za vás tyto záležitosti obstará a rozhodne, jaká forma reklamy je pro vaše podnikání nejlepší. Existuje jich totiž opravdu velmi mnoho. Reklama se vybírá nejen podle toho, na co máte zaměřené podnikání, ale i dle cílové skupiny, která bude pravděpodobně převažovat ve spektru vašich zákazníků. Pokud bude vaše cílovka senioři, asi nepostavíte celou marketingovou kampaň na reklamě na Instagramu.

start up

Součástí začátku podnikání může být také nutnost založit si společnost. To sebou nese hodně průtahového papírování, byrokracie a celkově tento proces nemají podnikající vůbec rádi. Naštěstí, pro ulehčení, tu existují služby, které nabízejí prodej sro společností. To vám ušetří hodně času a ve finále i peněz, i když tato služba samozřejmě není zdarma. Některé firmy jsou vám k této službě schopny poskytnout i pronájem kanceláří.