Je třeba bát se zubaře?

http://www.ipery.cz/osetreni/ d>

V minulosti nebyla zubařská péče na takové úrovni, jako je dnes, to ani zdaleka ne. Věda, včetně lékařství a stomatologie, uběhla za poslední roky obrovský kus cesty mílovými kroky. Dříve možná bylo normální, že jste odcházeli od zubaře se slzami v očích a traumatem, který ve vás vězel téměř po zbytek života. Dnes ale stomatologové rozumí tomu, že součástí péče musí být i správný a citlivý přístup k pacientům a snaží se, aby tento přístup byl co možná nejvíce individuální.

ordinace

Dnes už jen velmi zřídka natrefíte na zubaře, který nerespektuje fakt, že pro většinu lidí je návštěva zubaře stresující záležitostí. Současní stomatologové se snaží tuto skutečnost změnit. Je to pro ně určitá forma prevence pro jejich pacienty. Pokud se pacient nebude bát navštívit svého stomatologa a bude pravidelně chodit na preventivní prohlídky, je poté daleko větší šance, že případné kazy a jiné onemocnění dutiny ústní podchytí zubař ještě zavčasu a ošetření nebude vůbec bolestivé. Pokud pacient ale zanedbá návštěvy zubaře a přijde až tehdy, kdy má velké bolesti, obvykle je bolestivé i samotné ošetření, což u pacienta opět více prohloubí strach ze zubařského ošetření.

zubař

Stomatologové dnes využívají celou řadu prostředků na to, aby vás zbavili bolesti a nepříjemných pocitů při ošetření. Samozřejmostí už jsou dneska lokálně aplikovaná analgetika, které umrtví místo, kde bude probíhat ošetření. Někteří zubaři před aplikací i znecitlivují místo vpichu pomocí mastí, aby pro pacienta nebyl nepříjemný ani samotný vpich. Čím dál více zubních ordinací také využívají další způsoby anestezie. Mezi ně se třeba řadí rajský plyn, který pacienta uvolní, zbaví ho strachu a nepříjemných myšlenek a výrazně u něj omezí vnímání bolesti. Pokud hledáte schopného stomatologa v hlavním městě, kde nebudete muset docházet se strachem, podívejte se na bezbolestné ošetření zubů Praha Clinicplus.