Zamítli vám žádost o hypotéku?

Zamítnutí žádosti o hypotéku je sice velmi nepříjemné, ale v dnešní době nic neobvyklého. Je taky faktem, že spousta lidí si v dnešní době rozmyslí svou předchozí volbu, a o hypotéku nakonec vůbec nežádají. Je totiž pravděpodobné, že by při dnešních úrokových sazbách bohužel na ni nedosáhli, jelikož nastavené měsíční splátky by byly nad jejich limity.

klíče

Někdo ale čekat nechce nebo nemůže. Můžete se dostat do nejrůznějších situací. Třeba se dostanete do fáze, kdy váš dům nebo byt potřebuje neodkladně rekonstrukci. Našetřeno tolik peněz nemáte, což není divu, vzhledem k tomu, kolik dnes stojí stavební materiály. A tak potřebujete rychle sehnat peníze. Nejčastěji lidé sahají právě po možnosti hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Nebo třeba čekáte přírůstek do rodiny a žijete v malé garsonce. Je tedy jasné, že musíte do většího a již nechcete shánět další pronájem. Chcete jít do svého. A tak potřebujete rychle získat hypotéku.

Hypotéku banky zamítají z mnoha důvodů. Nejčastěji kvůli nízkému příjmu žadatelů. Může to být ale i z jiných důvodů, které vám většinou po zamítnutí žádosti vysvětlí, abyste se mohli je pokusit do podání příští žádost odstranit. Nevýhodou je, že neúspěšná žádost se vám jistým způsobem započítává, a banka už se u vás bude mít více na pozoru, protože jednou vám přeci z nějakého důvodu už hypotéku zamítla. Proto se klientům doporučuje žádost raději nepodávat, dokud si nemyslí, že mají opravdu šanci hypotéku získat. Případně vám s tímto rozhodováním může pomoci hypoteční poradce. Jeho služby jsou placené, ale může vám opravdu dopomoci rychle k tomu, abyste hypotéku dostali.

stěhování

Někteří klienti mají problém nízkých příjmů, respektive těch příjmů, které mohou doložit. Možná dostáváte nějaké peníze, které vám tvoří slušnou částku, ale zkrátka to nemáte, jak doložit. Nebo v dalších měsících očekáváte větší sumu peněz, z které byste hypotéku chtěli doplatit, ale nemůžete čekat, než peníze dostanete a peníze z hypotéky potřebujete teď. Výhodou pro vás v takové situaci je, že i u nás existuje možnost dostat hypotéku bez doložení příjmu https://www.hypotekybezregistru.cz/.