Obal na mobil z polyuretanu zvaného eko-kůže je nejen pěkný na pohled

Jak by se vám líbilo, kdyby se obal na mobil lepil na dlaně

Představte si, že byste drželi mobil v ruce a přilepil by se vám do dlaně až tak, že by bylo obtížné pracovat na dotykovém displeji, a při odtrhávání od ruky by vám přístroj upadl na zem. Přilnavost nebo spíše nepřilnavost obalu na mobilní telefon k lidské pokožce je sice zdánlivě malicherná záležitost, ale ve skutečnosti jde o zásadní vlastnost. Kdybychom totiž nemuseli mobil držet v ruce a mohli s ním pracovat tak, že by levitoval ve vzduchu anebo bychom jej měli připnutý pod bradou na nějakém stojánku, nic takového by se nemuselo řešit.

telefon v rukou

Výrobci obalů na mobily Xiaomi https://www.modnimobil.cz/obaly-na-mobily-xiaomi-375 proto museli řešit nejen vzhled, ale také tuto praktickou funkci, a musela jim rukama doslova projít pestrá plejáda materiálů, z nichž vybrali ten pravý – polyuretan s obchodním názvem „eko-kůže“.

Polyuretan je velmi zvláštní polymer, je to jeden z mála plastů, jehož vlastnosti zná lidstvo již mnoho desítek let, a mezi něž patří i prodyšnost a velmi příjemný pocit na dotek. Toto si uvědomíte, když se zajdete podívat do vaší ložnice, kde máte s jistou pravděpodobností polyuretanové zdravotní matrace. Prodyšnost matrací vám zajišťuje dokonalý komfort a je jisté, že se na nich vyspíte mnohem lépe, než na jakémkoli jiném plastu.

mobil na stole

Eko-kůže je tedy také polyuretan, ale zpracovaný do podoby, která napodobuje pravou zvířecí kůži. Když držíte mobil v tomto obalu, nebude se vám lepit na dlaně, nebude vám mezi nimi nebezpečně prokluzovat a nebude vás materiál svědět či škrábat.

Této vlastnosti se s úspěchem využívá i při výrobě obuvi, a to jak, co se týče vnější usně, tak i samotné stélky. Této vlastnosti ocení zejména ženy a dívky u letních sandálů a střevíců na podpatku, kde chodidla ani nepodkluzují, ani se nelepí a nevznikají tím pádem nepříjemné či nebezpečné situace při chůzi v členitém terénu.