Jak rozveselit dětskou tvář na vaší zahradě

https://www.epravo.cz/top/clanky/povinnosti-zamestnavatelu-vuci-uradum-prace-15545.html t=UTF-8″>

Bez skluzavky a houpačky to nebude ono

Mnozí z vás, co jste pamětníci, nám dáte za pravdu, že již za socialismu bylo období poutí a posvícení spojeno zejména s dětskou radostí. Pro většinu dětských tváří znamenal příjezd komediantů jistou euforii, protože už se viděly, jak si ve střelnici vystřílí na špejlích plyšového medvídka, a jak se povozí na kolotoči a zhoupnou na houpačkách.

skluzavky pro děti

Houpačka byla pro děti nesmírně zábavnou atrakcí, a kdo jí měl na zahradě, byl v jisté výhodě například vůči těm, co bydleli v paneláku a neměli možnost kdykoli vyjít na terasu a pohoupat se, když k tomu byla vhodná příležitost a nálada. Houpačky se začaly objevovat i na dětských hřištích a spolu s nimi i skluzavky. Spojením houpaček a skluzavek vznikla dokonalá zábavná atrakce, a my se vám budeme snažit naznačit, proč pořídit zrovna skluzavku na zahradu, a proč jí dát přednost před jinými pohybovými aktivitami:

dětské hřiště

Je bezpečná – pořídíte-li dětem na zahradu lezeckou stěnu či šplhací lano nebo tyč, musíte nářadí buď důkladně zabezpečit proti případnému úrazu, anebo být na místě přítomni jako dozor. Skluzavka je v tomto ohledu bezpečná, jednak je vyrobena z netoxického materiálu, a pak to není výšková stavba, z níž by se děti mohly zřítit a utrpět vážná zranění. Dětské skluzavky nejsou obdobou vodních tobogánů, jejichž vrchol se nachází i více, jak deset metrů nad zemí.

Navozuje pocit pohody – děti milují pohyb na skluzavce proto, že vytváří nezvyklou relaxační pohodu. Mohou ji využívat třeba celé dopoledne a užívat si ten jedinečný pocit volnosti, který v jisté podobě zažívají i na houpačkách. Máte-li možnost mít na zahradě obojí, jak skluzavku, tak i houpačku, a to vše doplněné pískovištěm, bude to pro děti učiněný ráj. A co bychom vám ještě mohli doporučit, je bosonohý chodník, který můžete s vašimi dětmi využívat i vy.