Jaké výhody má trvalé bydliště Praha

V občanském průkazu má každý z nás uvedenu adresu trvalého bydliště. Tu musí mít každý člověk. Ti, kteří v dané době žádný domov nemají, uvedou jako místo svého pobytu městský úřad obce, ve které se vyskytují. Je samozřejmě jasné, že ne všechna trvalá bydliště jsou si rovna. Jistě, každému vyhovuje něco trochu jiného, avšak není pochyb o tom, že některá z nich mají nezanedbatelné výhody. Příkladem může být trvalé bydliště Praha.

klasická pražská ulička

Asi každý uzná, že právě zde na nás čeká zdaleka nejvíce pracovních příležitostí. Také jsou obvykle nejlépe placené, i když je pravdou, že je to více než kompenzováno faktem, že Praha má zdaleka nejvyšší ceny v republice, ať už jde o běžné produkty, energie či ceny nemovitostí a nájmu.

Pokud rádi navštěvujeme nejrůznější koncerty, sportovní či jiné akce, pak nejvíce z nich nalezneme právě v Praze. Navštěvují ji také mnohé známé osobnosti a právě zde se také často natáčí české i zahraniční filmy. V případě, že chceme být skutečně ve středu dění, je to skutečně to nejlepší místo.

panoráma noční Prahy

Na druhou stranu je nutné přiznat, že jsou zde i jisté nevýhody. Tou hlavní jsou samozřejmě již zmíněné vysoké ceny prakticky všeho. Zčásti je to kvůli turistům, neznalých našich běžných cen, ze kterých se tak prodejci snaží získat co nejvíce peněz, ovšem není to jediný důvod.

Opominout také nelze složitost parkování a průjezdu městem, zvláště pokud se chceme dopravovat automobilem. Koneckonců, ranní dopravní špičky například na Evropské ulici jsou každému velmi dobře známé. Je však nutné přiznat, že v Praze máme poměrně dobrý systém veřejné hromadné dopravy, který tento nedostatek do značné míry kompenzuje. Pokud však chceme bydlet na okraji, příliš nám to nepomůže.

Pokud jde o přírodu, pak i v našem hlavním městě můžeme nalézt rozlehlé parky, nemluvě o známé zoologické či botanické zahradě. Možností vyžití je zde tedy dost. Je tedy jen pochopitelné, proč je pro mnoho lidí ideální bydlet právě zde.