Byli jste někdy v Benátkách?

Je několik měst na světě, kde se prosté stěhování z domu do domu, může stát docela problematické.

Znáte třeba Benátky? Ne ty nad Jizerou, ale ty v Itálii. Představte si, že uličky mezi domy jsou jen pár metrů široké a pokud jsou ulice širší, tak to není asfalt, ale vodní kanál. Po celém městě nejezdí auta, automobilový provoz je ve městě zcela nemožný a v Benátkách nepotkáte ani Italy oblíbený skútr. Veškera doprava všeho materiálu se odehrává na motorových člunech, pokud je dům u vodního kanálu, nebo na dvoukoláku, pokud máte k domu dlážděnou uličku. Stěhování v takovýchto podmínkách musí být opravdu těžké a vyžaduje náročnou přípravu. Nejenže v Benátkách nenajdete žádný obchodní dům, kde byste si nábytek koupili, takže si jej musíte nechat dovézt lodí z pevniny, ale i pohyb po městě je komplikovaný. Úzké uličky, kde projedete pouze s dvoukolákem a místo přechodů pro chodce jsou kamenné mostky přes jednotlivé vodní kanály. Vše je dlážděné mramorem, protože mramor nepropouští vodu, a tak je to odolné proti jejímu všudypřítomnému vlivu.

Benátky

Pokud máte dům přímo u vodního kanálu, tak nemáte před vchodem chodník, ale motorový člun připluje přímo před váš vchod. Už jen vynášení těžkých věcí z houpajícího se člunu je fyzicky namáhavé. Ale nejen že vše nové do domu musí připlout po vodě, také veškeré odpadky musíte z domu odvážet na člunu. Ve městě nepotkáte klasické popeláře, kteří jsou běžnou součástí našich měst, vše se také odváží na ručních vozících v pytlech po úzkých uličkách nebo na motorových člunech.

Benátky

Těžko říct, jestli v Benátkách existuje nějaká stěhovací firma, ale s jistotou můžeme říct, že takové stěhování Mladá Boleslav https://stehovani-mamut.cz/stehovani-mlada-boleslav/ bude oproti Benátkám absolutně pohodovou záležitostí. Ale pokud jste ještě v italských Benátkách nebyli, určitě se tam někdy koukněte, je to úplně jiný svět.